Sigrid Friis Proschowsky
Landsformand

sigrid@radikalungdom.dk
24 82 72 34

Alexander Bjørn
Politisk landsnæstformand

alexanderbjoern@radikalungdom.dk
31 68 11 24

Peter M. Sørensen
Ordfører for Europæiske Forhold

peter@radikalungdom.dk
60 37 29 14

Freja Holm
Uddannelsesordfører

frejaholm@radikalungdom.dk
20 58 00 85

Magnus Witt
Integrations- og Udlændingeordfører

magnus@radikalungdom.dk
61 62 38 25

Jonas Hall-Andersen
Ordfører for internationale forhold

jonas@radikalungdom.dk
50 57 73 07

Katrine Kildgaard
Social - og Sundhedsordfører

katrine@radikalungdom.dk
22 88 17 30

Lukas Lunøe
Økonomi- og Erhvervsordfører

lukas@radikalungdom.dk
53 58 68 67

Mathias Thrane
Kultur-, Ret-, og Etikordfører

mathias@radikalungdom.dk
30 23 61 72

Philip Tarning-Andersen
Ordfører for klima, energi, miljø og infrastruktur

philiptarning@radikalungdom.dk
29 67 30 19

Baltazar Dydensborg
Temaordfører for Teknologi og Forskning

baltazar@radikalungdom.dk
20 29 00 78

Helena Tjørnelund
Temaordfører for Queer Forhold

helena@radikalungdom.dk
40 16 01 16

Radikal Ungdom
Bergthorasgade 15,
2300 København S

Sekretariatet har åbent:
Mandag og onsdag: 9-16
Tirsdag: 12-20
Torsdag: 12-17
Fredag: 9-14