Sigrid Friis Proschowsky
Landsformand

sigrid@radikalungdom.dk
24 82 72 34

Alexander Bjørn
Politisk landsnæstformand

alexanderbjoern@radikalungdom.dk
31 68 11 24

Peter M. Sørensen
Ordfører for Europæiske Forhold

peter@radikalungdom.dk
60 37 29 14

Marcus Christensen
Uddannelsesordfører

marcus@radikalungdom.dk
26 71 25 32

Magnus Witt
Integrations- og Udlændingeordfører

magnus@radikalungdom.dk
61 62 38 25

Jonas Hall-Andersen
Ordfører for internationale forhold

jonas@radikalungdom.dk
50 57 73 07

Katrine Kildgaard
Social - og Sundhedsordfører

katrine@radikalungdom.dk
22 88 17 30

Lukas Lunøe
Økonomi- og Erhvervsordfører

lukas@radikalungdom.dk
53 58 68 67

Isabel Havndrup Aackmann
Kultur-, Ret-, og Etikordfører

isabel@radikalungdom.dk
29 31 74 08

Nadia Gullestrup Christensen
Ordfører for klima og miljø

nadia@radikalungdom.dk
31 35 79 03

Radikal Ungdom
Bergthorasgade 15,
2300 København S

Sekretariatet har åbent:
Mandag og onsdag: 9-16
Tirsdag: 12-20
Torsdag: 12-17
Fredag: 9-14