bg_image

Maria Georgi Sloth
Uddannelsesordfører

maria@radikalungdom.dk
23 86 23 29

bg_image

Tobias Lawaetz
Ordfører for kultur, ret og ligestilling

tobias@radikalungdom.d
42 26 89 10

bg_image

Marius aggerholm
Klima og miljøordfører

marius@radikalungdom.dk
28 10 96 92

bg_image

Mirjam Dyekjær
EU- og udenrigsordfører

mirjam@radikalungdom.dk
30 82 73 08

bg_image

Aksel Houmann
Social-, Sundhed og integrationsordfører

aksel@radikalungdom.dk
25 47 56 75

bg_image

Anne Jensdatter
Økonomi- og Erhvervsordfører

anne@radikalungdom.dk

Radikal Ungdom
Bergthorasgade 15,
2300 København S

Sekretariatet har åbent:
Mandag og torsdag: 9-16
Tirsdag: 12-20
Onsdag: 12-17
Fredag: 9-14