bg_image

Maria Georgi Sloth
Uddannelsesordfører

maria@radikalungdom.dk
23 86 23 29

bg_image

Maria Mejse Mortensen
Ordfører for kultur, ret og ligestilling

mariamejse@radikalungdom.dk
30 48 67 86

bg_image

Mark Caton
Integrations- og Udlændingeordfører

mark@radikalungdom.dk
21 33 05 25

bg_image

Frederik Damsgaard
Ordfører for internationale forhold

frederik@radikalungdom.dk
21 29 62 96

bg_image

Marius aggerholm
Klima og miljøordfører

marius@radikalungdom.dk
28 10 96 92

bg_image

Laurits Rasmussen
Ordfører for Europæiske Forhold

laurits@radikalungdom.dk
93 30 48 03

bg_image

Aksel Houmann
Social - og Sundhedsordfører

aksel@radikalungdom.dk
25 47 56 75

bg_image

Anne Jensdatter
Økonomi- og Erhvervsordfører

anne@radikalungdom.dk

Radikal Ungdom
Bergthorasgade 15,
2300 København S

Sekretariatet har åbent:
Mandag og onsdag: 9-16
Tirsdag: 12-20
Torsdag: 12-17
Fredag: 9-14