bg_image

Mathias Sikora
Uddannelsesordfører

mathias@radikalungdom.dk
21 59 94 28

Sara Julie Sørensen
Ordfører for kultur, ret og ligestilling

sara@radikalungdom.dk
29 36 26 17

bg_image

Matilde Dydensborg
Klima og miljøordfører

matilde@radikalungdom.dk
30 48 68 42

bg_image

Mirjam Dyekjær
EU- og udenrigsordfører

mirjam@radikalungdom.dk
30 82 73 08

bg_image

Anastasia Milthers
Social-, Sundhed og udlændingeordfører

anastasia@radikalungdom.dk
42 43 44 33

Kristian Højen
Økonomi- og Erhvervsordfører

kristian@radikalungdom.dk
42 19 54 44

Radikal Ungdom
Bergthorasgade 15,
2300 København S

Sekretariatet har åbent:
Mandag: 12-20
Tirsdag og Fredag: 10-15
Onsdag: 10-18
Torsdag: 10-17