Cornelius Sode
Politisk landsnæstformand

cornelius@radikalungdom.dk
60 14 61 16

Kontakt for pressehenvendelser

Laurits Rasmussen
Ordfører for Europæiske Forhold

laurits@radikalungdom.dk
93 30 48 03

Maria Georgi Sloth
Uddannelsesordfører

maria@radikalungdom.dk
23 86 23 29

Maria Mejse Mortensen
Ordfører for klima og miljø

mariamejse@radikalungdom.dk
30 48 67 86

Mahmoud Mansour
Integrations- og Udlændingeordfører

mahmoud@radikalungdom.dk
81 73 28 00

Nikolaj Kjelgaard Carstens
Ordfører for internationale forhold

nikolaj@radikalungdom.dk
28 15 34 36

Mette Kildegaard
Social - og Sundhedsordfører

mette@radikalungdom.dk

Baltazar Dydensborg
Økonomi- og Erhvervsordfører

baltazar@radikalungdom.dk
20 29 00 78

Jacob Robsøe
Kultur-, Ret-, og Etikordfører

jacob@radikalungdom.dk
21 93 97 75

Radikal Ungdom Bergthorasgade 15, 2300 København S

Sekretariatet har åbent: Mandag og onsdag: 9-16 Tirsdag: 12-20 Torsdag: 12-17 Fredag: 9-14