Lukas Lunøe
Landsformand

lukas@radikalungdom.dk
53 58 68 67

Cornelius Sode
Politisk landsnæstformand

cornelius@radikalungdom.dk
60 14 61 16

Laurits Rasmussen
Ordfører for Europæiske Forhold

laurits@radikalungdom.dk
93 30 48 03

Andreas Lohmann
Uddannelsesordfører

andreas@radikalungdom.dk
22 46 41 75

Mahmoud Mansour
Integrations- og Udlændingeordfører

mahmoud@radikalungdom.dk
81 73 28 00

Nikolaj Kjelgaard Carstens
Ordfører for internationale forhold

nikolaj@radikalungdom.dk
28 15 34 36

Mette Kildegaard
Social - og Sundhedsordfører

mette@radikalungdom.dk
30 11 98 80

Baltazar Dydensborg
Økonomi- og Erhvervsordfører

baltazar@radikalungdom.dk
20 29 00 78

Jacob Robsøe
Kultur-, Ret-, og Etikordfører

jacob@radikalungdom.dk
21 93 97 75

Maria Mejse Mortensen
Ordfører for klima og miljø

mariamejse@radikalungdom.dk
30 48 67 86

Radikal Ungdom Bergthorasgade 15, 2300 København S

Sekretariatet har åbent: Mandag og onsdag: 9-16 Tirsdag: 12-20 Torsdag: 12-17 Fredag: 9-14